10 ویژگی که هنگام خرید خانه باید در نظر بگیرید

ویژگی های خانه

بررسی های املاک فانوس نشان می دهد ویژگی های متعددی در یک خانه وجود دارد که خریداران باید قبل از ارائه پیشنهاد در نظر بگیرند. هر خریدار خانه متفاوت است، بنابراین برای یافتن خانه مناسب شما باید آنچه را که به دنبال آن هستید در نظر بگیرید. قبل از تصمیم گیری، این عناصر خانه را در نظر بگیرید:

  1. محل
  2. اندازه
  3. اتاق های خواب
  4. حمام ها
  5. چیدمان آشپزخانه
  6. لوازم خانگی
  7. سن خانه
  8. نگهداری
  9. مشوق فروشنده
  10. قیمت خرید
رهن
10 ویژگی که هنگام خرید خانه باید در نظر بگیرید

1. مکان

یکی از مهم ترین عوامل هر ملک، موقعیت، موقعیت، موقعیت مکانی است. حتما به منطقه ای که خانه خود را در آن خریداری می کنید توجه ویژه ای داشته باشید. شما باید مطمئن باشید که ملک شما به راحتی به کار شما دسترسی دارد. به گفته مشاورین املاک فانوس در تهران «بسیاری از مردم شغل خود را در نظر نمی گیرند، به خصوص در حال حاضر، زیرا آنها بر کار از راه دور تمرکز می کنند. در حالی که ممکن است بسیاری آن را به طور دائم پذیرفته باشند، ممکن است همچنان از شما خواسته شود در جلسات شرکت کنید. برای کسانی که به دنبال شغل جدید هستند، باید در نظر داشته باشند که آیا جایی نزدیک به خانه است که آنها واجد شرایط هستند یا خیر.

همچنین ممکن است بخواهید موقعیت خانه را در همسایگی آن در نظر بگیرید زیرا برخی از مردم ترجیح می دهند از خیابان های شلوغ دور باشند و برخی دیگر ترجیح می دهند دسترسی بیشتری به جاده های خیابان اصلی داشته باشند.

خریداران خانه دارای فرزند، یا کسانی که آماده تشکیل خانواده هستند، باید چند لحظه به بررسی مدارس در آن منطقه بپردازند. کیفیت مدارس می‌تواند برای بسیاری از خریداران خانه مشکل ساز باشد. گزینه های عمومی و خصوصی و همچنین اطلاعات پذیرش و ثبت نام را بررسی کنید. همیشه ایده خوبی است که اطلاعات مهمی را بدانید.

2. اندازه

اندازه قسمتی که خانه شما در آن قرار دارد بر جنبه های مختلف استفاده و پتانسیل خانه شما تأثیر می گذارد، بنابراین قبل از خرید باید این موضوع را در نظر بگیرید. شکل زمین بر حریم خصوصی شما تأثیر می گذارد، و اگر شما ترجیحی در شکل چمن خود یا طول مسیر خود دارید، ممکن است بخواهید شکل زمین را در نظر بگیرید. در کشور ایران اندازه ملک از اهمیت بالایی برخوردار است.

3. اتاق خواب

تعداد ایده آل اتاق خواب برای هر خانواده متفاوت خواهد بود. اگر قصد دارید در آینده خانواده خود را گسترش دهید، باید خانه ای با اتاق خواب های بیشتر از آنچه در حال حاضر نیاز دارید در نظر بگیرید. اتاق خواب های اضافی برای خانواده هایی که قصد میزبانی از مهمانان را دارند ایده آل هستند یا می توانند به عنوان فضاهای اداری نیز عمل کنند. حتماً در نظر داشته باشید که چگونه قصد دارید از فضای اتاق خواب برای خرید مناسب در کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کنید.

4. حمام

تعداد حمام ها در یک خانه می تواند عامل مهمی برای بسیاری از صاحبان خانه باشد. در نظر بگیرید که چه تعداد نفر از هر حمام استفاده خواهند کرد – از جمله تندبادها. آیا ترجیح می دهید در هر حمام وان یا دوش داشته باشید؟ آیا اندازه هر حمام برای شما مهم است؟ آیا در صورت نیاز امکان اضافه کردن حمام به خانه وجود دارد؟ هنگام خرید خانه، این سوالات مهم را از خود بپرسید.

عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت آپارتمان

5. چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه در عملکرد فضا نقش دارد. اگر زمان زیادی را صرف جمع آوری در آشپزخانه می کنید، ممکن است بخواهید چیدمان آشپزخانه بازتری را در نظر بگیرید. اگر اغلب آشپزی نمی کنید، یک آشپزخانه کوچکتر یا بسته ممکن است برای شما کافی باشد. زمانی را برای در نظر گرفتن اهمیت فضای آشپزخانه برای خود و خانواده خود در نظر بگیرید تا به شما کمک کند.

6. لوازم خانگی

تعویض لوازم خانگی ممکن است گران باشد. ترجیح خود را برای لوازم خانگی و همچنین سن لوازم فعلی خانه را در نظر بگیرید. لوازم خانگی ارتقا یافته می تواند برای برخی از خریداران خانه یک الزام یا امتیاز باشد، اما ممکن است برای دیگران ضروری نباشد.

7. عصر خانه

اگر به دنبال بازسازی نیستید، برخی از خانه‌ها که تمام نیازهای شما را برآورده می‌کنند ممکن است چندین دهه پیش ساخته شده باشند. یکی از فاکتورهایی که در خرید خانه باید در نظر گرفت، قدمت ملک است. یک خانه قدیمی ممکن است جذابیت و جذابیت خاصی داشته باشد، اما به نوبه خود ممکن است نیاز به ارتقاء، تعمیر و بهبود بیشتری داشته باشد. اگر به یک خانه قدیمی علاقه دارید، مطمئن شوید که برای پروژه های بازسازی وقت و بودجه دارید. قوانین ساختمانی نیز یکی از مواردی است که باید هنگام خرید خانه قدیمی در نظر گرفت. ممکن است کدها در طول سال ها تغییر کرده باشند، بنابراین داشتن درک اولیه از قوانین ساختمان در آن زمان و اکنون می تواند به شما در درک بهتر وضعیت خانه کمک کند. با مشاور املاک خود مشورت کنید زیرا ممکن است از وضعیت خانه یا محل یافتن اطلاعات مطلع شوند.

8. تعمیر و نگهداری

هزینه نگهداری خانه را در بودجه خود لحاظ کنید. برخی از پروژه ها ممکن است زیبایی و به راحتی تکمیل شوند. پروژه های دیگر ممکن است به زمان و هزینه بیشتری نیاز داشته باشند. سن و وضعیت خانه در زمان خرید بر هزینه تعمیرات و نگهداری تاثیر می گذارد.

9. انگیزه فروشنده

یکی از عواملی که هنگام خرید خانه باید در نظر گرفت این است که برخی از فروشندگان انگیزه بیشتری نسبت به دیگران دارند، در حالی که برخی نسبت به فروش یا عدم فروش خانه خود بی تفاوت هستند. برای برخی از فروشندگان معمول است که خانه های خود را در بازار عرضه کنند اما به دنبال فروش سریع نیستند. این صاحبان خانه از ادامه زندگی در خانه های خود فعلا خوشحال هستند. در واقع، ممکن است فضای زیادی برای مذاکره در مورد قیمت وجود نداشته باشد. از طرف دیگر، یک فروشنده ممکن است انگیزه بالایی داشته باشد. این ممکن است به دلیل فروش ملک، نیاز ناگهانی به نقل مکان مانند جابه‌جایی شغل یا شخصی باشد که به دنبال پرداخت یکی از وام‌های مسکن خود با دیگری است. برای تعیین انگیزه های فروشنده و نحوه پیشنهاد متقابل و مذاکره صحیح با مشاور املاک خود مشورت کنید.

10. قیمت خرید

البته قیمت خرید خانه نقش زیادی در خرید یا نخریدن خانه دارد. بودجه مناسب خود را تهیه کنید و حتماً به آن پایبند باشید. تمام هزینه های مربوط به ارائه یک پیشنهاد و بسته شدن را در نظر بگیرید تا تصمیمی بگیرید که با اهداف مالی و اهداف شما سازگار باشد.

اگر به منطقه جدیدی نقل مکان می کنید، لحظه ای را به بررسی هزینه های زندگی اختصاص دهید. در حالی که بسیاری از خریداران خانه در هنگام نقل مکان به ایالت های مختلف این موضوع را در نظر می گیرند، حتی اگر در حال نقل مکان یک شهر هستید، باز هم می تواند مهم باشد. مالیات بر دارایی در آن بازار چگونه است؟ آیا قیمت بنزین معمولاً در مقایسه با محل زندگی شما یکسان است یا بیشتر؟ این عوامل می توانند بر بودجه شما تأثیر بگذارند، بنابراین ایده خوبی است که قبل از انتخاب خانه رویایی خود به آن توجه کنید.

برای خرید تحت فشار نباشید

به یاد داشته باشید، یکی از مواردی که در هنگام خرید خانه باید در نظر بگیرید این است که اصلاً نیازی به خرید ندارید. در حالی که بسیاری از اطرافیان شما در طول عمر خود خانه می خرند، هیچ قانونی نمی گوید که باید تا یک سن خاص خانه بخرید. خرید خانه یکی از بزرگترین تصمیماتی است که تا به حال می گیرید، و در حالی که بیشتر آن را یک سرمایه گذاری مالی سودمند می دانند، ممکن است برای شما مناسب نباشد.

هنگام خرید خانه باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت، مانند بازار مسکن، نرخ بهره و برنامه هایی که ممکن است برای آینده داشته باشید. اگر خانه ای خریداری می کنید، ممکن است انعطاف پذیری در مورد خانواده یا شغل شما دشوار باشد. همچنین ممکن است مطمئن نباشید که آیا محله ای مناسب برای استقرار طولانی مدت است یا خیر. اگر چنین است، ابتدا باید در این منطقه اجاره کنید و خریدهای بزرگ را برای زمان بعدی ذخیره کنید.

توجه به عوامل تاثیر گذاری همچون نرخ بهره و بازار مسکن

 بسیاری از متخصصان جوان برای صرفه جویی در پول و انعطاف پذیری، اجاره را به خرید خانه ترجیح می دهند، زیرا چندین بازار اجاره سالم در سراسر کشور وجود دارد. به نظر می رسد این روند محبوب تر باشد زیرا اداره سرشماری ایالات متحده گزارش می دهد که نرخ مالکیت خانه در سال گذشته حدود 65٪ بود. 10 سال پیش، مالکیت خانه نزدیک به 70 درصد بود.

مجدداً سعی کنید قبل از خرید خانه همه گزینه های خود را در نظر بگیرید. قبل از هر تصمیم بزرگ، نه تنها آمار مسکن، بلکه اهداف شخصی خود را نیز بسنجید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *