عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان در آموزش و پرورش کسری بودجه داریم.

به گزارش فانوس به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، فریده اولاد قباد عضو فراکسیون زنان مجلس در گردهمایی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم در مجلس شورای اسلامی گام‌های موثری را در راستای استیفای حقوق قانونی بانوان و زنان برداریم.

عضو فراکسیون زنان گفت: این موضوع همیشه دغدغه بوده است که یک ردیف و اعتبار مستقلی را در وزارت آموزش و پرورش برای عملکرد حوزه زنان اختصاص داده نشده است.

وی یا بیان اینکه همه دولت باید نگاه ویژه به بودجه آموزش و پرورش داشته باشد، ادامه داد: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۶ چیزی حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان و امسال ۴۲ هزار تومان بود که ۱۰ هزار میلیارد تومان در آموزش و پرورش کسری بودجه داریم باید سهمی برای آموزش و پرورش برای همه حوزه‌ها تخصیص داده شود.

اولاد قباد تصریح کرد: در بودجه سال ۹۷، سعی شده مصوبات خوبی مخصوصا در حوزه نوسازی و ایمن سازی مدارس در نظر گرفته شود.

وی گفت: در بودجه امسال، مجلس ۲۳۰ میلیارد تومان بابت بیمه زنان سرپرست خانواده درنظر گرفت و برای بودجه سال آینده هم سعی بر افزایش آن داریم.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه پیشنهاد دادیم وزارتخانه‌ها اعتباری را برای بانوان اختصاص دهند که در کمیسیون تلفیق بررسی می‌شود، ادامه داد: موضوع معاف شدن مدارس از آب، گاز و برق سال گذشته شکل گرفت و در آیین‌نامه‌ای به مدارس ابلاغ شد اما در برخی مدارس هنوز این موضوع پرداخت می شود که این موضوع به مدیرکل استان ها برمی‌گردد که پیگیری کند؛ البته مدارس باید اصلاح الگوی مصرف را انجام دهند.

اولاد قباد گفت: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است و یکی از ماده‌های درباره کودکان بازمانده از تحصیل است.

عضو فراکسیون زنان گفت: فراکسیون زنان به جد درباره لایحه امنیت زنان پیگیری هایی را انجام می دهد؛ اگر این لایحه امنیت زنان به مجلس ارسال نشود، فراکسیون زنان ورود پیدا می‌کند.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی