معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان از سه ساله شدن دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش  فانوس به نقل از  خبرگزاری مهر، طاهر روشندل با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان موثرترین دانشگاه کشور است، گفت: بنده از دانشگاه تهران آمدم و تمام مراتب دانشگاهی را نیز در آنجا طی کردم اما معتقدم اثرگذاری که این دانشگاه در جامعه می‌تواند داشته باشد، دانشگاه‌های دیگر کشور ندارند و علتش هم این است که این دانشگاه کسانی را تربیت می‌کند که آنها نسل آینده را تربیت می‌کنند.

او افزود: معلمی حساس‌ترین و پرمسؤولیت‌ترین شغل‌ است و به عبارت دیگر آینده کشور به این دانشگاه گره خورده است و آینده‌سازان کشور توسط معلمانی که در این دانشگاه تربیت می‌شوند، آموزش می‌بینند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به تغییر نام دانشگاه فرهنگیان در جلسه هیأت امنای دانشگاه به تربیت معلم، گفت: دانشگاه تربیت معلم باید به عنوان عنصر اصلی نظام آموزش و پرورش دیده شود یعنی نظام آموزش و پرورش خیلی مهم است و در آموزش و پرورش، مهمترین عنصر، تربیت معلم است.

روشندل به پیشنهاد طرح تعدیل واحدهای دوره کارشناسی پیوسته اشاره کرد و افزود: یکسری دروس همپوشان داریم که این درس‌ها را می‌توان با هم ادغام کرد؛ به عبارت دیگر در دوره کارشناسی پیوسته ۱۵۰ واحد را به ۱۴۰ واحد برسانیم و همچنین دوره کارشناسی را در سه سال تجمیع کنیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: در هر ترم، ۲۰ واحد می‌توان به دانشجویان ارائه داد که ۶ ترم آن، ۱۲۰ واحد می‌شود و ۲۰ واحد باقی می‌ماند که می‌توان در دو تابستان به دانشجویان ارائه شود؛ البته قانون می‌گوید که ترم تابستانی نباید از ۶ واحد بیشتر باشد ولی با توجه به شرایط خاص این دانشگاه و نیاز آموزش و پرورش، امیدواریم بتوانیم مجوز ۴ واحد اضافه را برای تابستان دریافت کنیم.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی