به گزارش فانوس عباسعلی باقری در گفت‌وگو با تسنیم درباره نقل و انتقال معلمان به شهر تهران اظهار کرد: با توجه به نیاز شهر تهران به معلم در تمام رشته‌ها،‌جنسیت‌ها و دوره‌های تحصیلی به نیرو نیاز داریم اما در مدارس دوره متوسطه دخترانه کمترین نیاز را داریم.

وی افزود:‌ تهران به دلیل نیازهایی که دارد با درخواست انتقال معلمان سایر استان‌ها موافقت می‌کند اما برای این موضوع در مرحله نخست موافقت شهر مبداء که هم اکنون یک فرد در آنجا مشغول به تدریس بوده نیاز است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت: همچنین افراد نباید در منطقه خدمت خود تعهد داشته باشند. چرا که ممکن است برخی معلمان تعهد ۵ ساله خدمت در منطقه‌ای را داشته باشند. البته پیش‌بینی ما این است که از طریق استخدام، انتقال معلم به تهران، جذب نیروهای حق التدریس و ادامه فعالیت معلمانی که بازنشسته می‌شوند کمبود معلم را جبران کنیم.

باقری با اشاره به اینکه شهر تهران هم اکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ این میزان به یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر برسد که نشان‌دهنده رشد جمعیت دانش‌آموزی در چند سال آینده خواهد بود. با توجه به این روند رو به رشد تعداد دانش‌آموزان،‌ آمار بازنشستگی بالای فرهنگیان و سه ساله شدن دوره فنی و حرفه‌ای و کاردانش به جذب ۵۰ هزار معلم در سال تحصیلی جدید نیاز است.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی