وظیفه ی دانش آموزان، تنها فراگیری معلومات کتاب ها و محتوای علمی درس ها نیست، بلکه توجه به رشد شخصیت، شکوفا ساختن استعدادهای نهفته، تقویت روحیه ی خودباوری، خداباوری و اعتماد به نفس و توجه به دیانت درکنار دانش و فن نیز از وظایف آنان است. دانش آموزان ایران اسلامی می توانند هم زمان با تحصیل، بذر باور را در زمین بارور دل ها بیافشانند و نهال ایمان را در بوستان جان خود بنشانند تا بعدها ـ پس از فراغت از تحصیل ـ شاهد شکفتن شکوفه ی صداقت و خلوص و خدمت بر شاخسار وجودشان باشند

نقش دانش آموزان در حمایت از تولیدات ملی
اگرچه دانش اموزان قسمت کوچکی از عظمت و اقتدار کشور ایران است ولی با توجه به این موضوع که این دانش آموزان مخترعین و دانشمندان آینده ی این سرزمین هستند وظایفی در قبال حمایت از شعار  تولید ملی،حمایت از کار و سرمایه ی ایرانی دارند .
دانش آموزان که جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون نفر را شامل میشود میتواند در تبیین الگوی استفاده از کالای  ایرانی و اصلاح فرهنگ بیگانه تاثیر بسزایی داشته باشند .

دانش آموز می تواند فضایی با نشاط برای تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی ایجاد نماید که اینان مهمترین سرمایه های کشور و بعنوان نسل پویا ، گام اول را در خانواده ها بردارند .تجربه استفاده از دانش آموزان بعنوان همیار پلیس در چند سال اخیر خود گواه روشنی بر این موضوع است که آنان میتوانند سخن اثر گذار در بین خانوده و سطح عمومی جامعه در جهت ایجاد رغبت به استفاده و بهره مندی از تولید داخلی داشته باشند .
-دانش آموزان قادرند خانواده ی خود را در خرید مبلمان ، مصالح ساختمانی ، لوازم تزیینی ، اسباب بازی و پوشاک که سالانه میلیونها دلار بصورت قاچاق وارد می شود هدایت و رهبری نماید بشرطی که پیام معلم در او قبلا کارساز بوده باشد . دانش آموز میتواند فرهنگ برتر شناخته شدن کالاهای خارجی را در برابر تولیدات ملی آن چنان بشکند که رغبت افراد و گرایش آنان به وسایل خارجی برای همیشه به انزوا کشیده شود .
 MADE IN IRAN(ساخت ایران) توسط دانش آموزان در خانواده ومدرسه ترویج داده شود

اقتصاد مقاومتی آری، اقتصاد مصرفی خیر!
اقتصاد مقاومتی” اصطلاحی است که این روزها نقل محافل خبری و اقتصادی کشور شده و بسیاری آن را راهکار مناسبی برای این روزهای اقتصاد کشور و شرایط تحریم های بی سابقه ای که به کشورمان تحمیل شده می دانند.
اقتصاد مقاومتی چیست و تفاوت آن با ریاضت اقتصادی کدام است؟
به گزارش بانکی دات آی آر، کمتر کسی به تشریح مفهوم اقتصاد مقاومتی و تفاوت آن با ریاضت اقتصادی غرب پرداخته است که منجر به بروز ابهاماتی در این خصوص شده و برخی از مردم این دو مفهوم را مکمل و یا مترادف یکدیگر دانسته اند. در این گزارش تلاش می کنیم این مفاهیم را مقایسه کنیم تا ابهامات بر طرف شود.
مفهوم اقتصاد مقاومتی
اقتصاد مقاومتی یعنی تشخیص حوزه های فشار یا درشرایط کنونی تحریم و متعاقبا تلاش برای کنترل و بی اثر کردن و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت ، که قطعا باور و مشارکت همگانی و اعمال مدیریت های عقلایی و مدبرانه پیش شرط و الزام چنین موضوعی است. اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خوداتکایی است.و صد البته منظور از اقتصاد مقاومتی واقعی، یک اقتصاد مقاومتی فعال و پویاست نه یک اقتصاد منفعل و بسته چنانکه مقاومت برای دفع موانع پیشرفت و کوشش در مسیر حرکت و پیشرفت تعریف می‌شود.بنابراین مسئولان و اندیشمندان باید مراقب باشند در راه رسیدن به اقتصاد پویا در دام اقتصاد بسته و خود محور نیفتند.
در واقع هدف در اقتصاد مقاومتی آن است که بر فشارها و ضربه‌های اقتصادی از سوی نیروهای متخاصم که سد راه پیشرفت جامعه است، غلبه کرد.
یک نکته:این روزها در اخبار و محافل خبری وقتی بحث از بحران مالی اروپا می شد بحث سیاست ریاضت اقتصادی جزو بحث های غیر قابل گذشت و اجتناب است.
برخی از مردم اقتصاد مقاومتی و ریاضت اقتصادی را یکی می دانند و یا تصور می کنند اقتصاد ریاضتی یکی از شاخه های اقتصاد مقاومتی است در حالی که این دو اصطلاح کاملا متفاوت بوده و هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند برای روشن شدن موضوع به شرح مفهوم ریاضت اقتصادی می پردازیم.
تعریف ریاضت اقتصادی
ریاضت اقتصادی به طرحی گفته می‌شود که دولت‌ها برای کاهش هزینه‌ها و رفع کسری بودجه، به کاهش و یا حذف ارائه برخی خدمات و مزایای عمومی دست می‌زنند. این طرح که به منظور مقابله با کسری بودجه توسط برخی دولت‌ها انجام می‌شود گاهی اوقات به افزایش میزان مالیات و افزایش دریافت وام‌ها و کمک‌های مالی خارجی می‌انجامد.
اینکه بر اقتصاد و شرایط بحران زده اش ریاضت و سختی تحمیل شود، در ظاهر اصلا کار خوشایندی به نظر نمی رسد، اما ، می تواند به بازیابی درازمدت اقتصاد کمک کند.
بنابراین اگرچه اقتصاد ایران شاید ناچار شود در دراز مدت به سیاست های ریاضتی روی بیاورد، اما اقتصاد مقاومتی و ریاضت اقتصادی دو مفهوم جداگانه و مستقل است که به هیچ عنوان منجر به بروز یکدیگر نخواهند شد.اقتصاد مقاومتی به معنی بهینه مصرف کردن منابع مالی و اقتصادی است
رئیس دانشگاه علوم اقتصادی میگوید : «اقتصاد» مقاومتی یعنی اینکه مردم الگوی مصرف خود را تغییر دهند و از مصرف کالای خارجی به سمت مصرف کالای داخلی حرکت کنند.
به گزارش ۵۹۸ به نقل از فارس، در شرایطی که ابرقدرت‌های سلطه‌گر در پی اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران با تحریم‌های اقتصادی هستند،‌ رهبر انقلاب اسلامی طی سخنانی راهبردی برای مقابله با تحریم‌ها «اقتصاد مقاومتی» را مطرح کردند که این سخنان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.
رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی فرمودند: «هم دانشگاه‌‌‌ها، هم دستگاه‌‌‌هاى دولتى، هم آحاد مردمى که خوشبختانه توانائى و استعداد این کار را دارند، چه از لحاظ علمى، چه از لحاظ توانائى‌‌‌هاى مالى، باید تلاش کنند مسئولیت زمان خود و مقطع تاریخى حساس خود را بشناسند و به آن عمل کنند. این که ما عرض کردیم «اقتصاد مقاومتى»، این یک شعار نیست؛ این یک واقعیت است. کشور دارد پیشرفت می‌کند. ما افقهاى بسیار بلند و نوید بخشى را در مقابل خودمان مشاهده می‌کنیم. خب، بدیهى است که حرکت به سمت این افقها، معارضها و معارضه‌‌‌هائى هم دارد. بعضى از این
معارضه‌‌‌ها انگیزه‌‌‌هاى اقتصادى دارد، بعضى انگیزه‌‌‌هاى سیاسى دارد؛ بعضى منطقه‌‌‌اى است، بعضى بین‌‌‌المللى است. این معارضه‌‌‌ها در مواردى هم منتهى می‌شود به همین فشارهاى گوناگونى که مشاهده می‌کنید؛ فشارهاى سیاسى، تحریم، غیر تحریم، فشارهاى تبلیغاتى اینها هست لیکن در لابه‌‌‌لاى این مشکلات، در وسط این خارها، گام‌هاى استوار و همت‌ها و تصمیمهائى هم وجود دارد که بناست از وسط این خارها عبور کند و خودش را به آن نقطه‌‌‌ مورد نظر برساند؛ وضع کشور الان اینجورى است».
چرا باید کالای ایرانی مصرف کنیم؟
ما (ایران )با استفاده ازکالاهای ایرانی می توانیم چه خدمت های زیادی به کشور خود بکنیم
فواید استفاده از کالاهای ایرانی
خرید کالای ایرانی در پاسخ تحریم اقتصادی آمریکایی می توان گفت که آمریکایی ها  فکرمی کنند که درصورتی که رابطه ی اقتصادی خود را قطع کنند با عث آن می شود که ما از حقّ خود یعنی انرژی هسته ای  عقب نشینی کنیم  امّا بر خلاف نظر آنها که مردم کشور ما که همیشه پشت به پشت هم بوده اند و از کشور ما (ایران همیشه جاوید ) حمایت به عمل آورده اند و نمونه ی آن را می توان در حمایت مردم کشورمان در هشت سال دفاع مقدس که مردم چگونه از این سرزمین را نیز حمایت کردند وشما با خرید کالای داخلی علام می کنید که ما هیچ نیازی به وادرات کالاهای آنها نداریم ویک ایرانی همیشه از یک کالای ایرانی استفاده می کند.دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص لزوم قطع وابستگی اقتصادی ورسیدگی به خود کفایی باانسجام و وحدت علیرغم فشارها وتحریم ها به قله های بلندی دانش و فن آوری دست  یافته ایم و برای فتح قلل رفیع تر را جزء استقامت وپایداری ندارم.حضرت آیت الله خامنه ای با تشریح اهداف جنجال سازی دشمنان درباره تهدید و تحریم ایران خاطرنشان کردند: ملت ایران از ۲۷ سال پیش، سینه خود را در مقابل توطئه ها و تلاشها و حیله های دشمنان سپر کرده است و با تکیه بر توانایی‌های درونی و برونی و ریشه های عمیق خود، همه توطئه ها را ناکام گذاشته و روز به روز نیرومندتر شده است به گونه ای که موقعیت امروز جمهوری اسلامی ایران با اول انقلاب، مطلقاً قابل مقایسه نیست. ایشان، تهدید امریکا به تحریم ایران را، موضوعی تکراری خواندند و افزودند: امریکا و برخی کشورهای دیگر از سالها پیش جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده‌اند اما ملت ایران در همین فضای تحریم به پیشرفتهای درخشان علمی- فناوری و موفقیتهای فراوان رسیده است بنابراین  ملت بزرگ را از تحریم نترسانید چرا که وقتی ملتی بیدار شد و توانایی‌های خود را کشف کرد هیچ چیز قادر نخواهد بود او را متوقف کند. حضرت آیت الله خامنه‌ای، تهدید و ترساندن را، شیوه قدیمی و همیشگی سلطه گران برای «تضعیف اراده و عزم ملتها و چپاول منابع کشورها» دانستند و افزودند: ترس و تسلیم در برابر دشمن، شیوه ملتها و مسئولان کشورهایی است که قدرت عزم و اراده ملی را درک نکرده‌اند، اما ملت ایران با شکستن طلسم تهدید و ارعاب سلطه گران و با اتکا به تجربیات موفق ۲۷ سال اخیر خود، در مقابل هر تهدیدی مقتدرانه می ایستد و مثل همیشه ثابت می کند که وعده الهی مبنی بر یاری ملتهای مؤمن، آزاده و عدالت خواه، وعده‌ای تخلف ناپذیر است. ایشان با اشاره به سخنان کسانی که می گویند قدرت دشمن را دستکم نگیرید افزودند: این حرف درستی است و در فرهنگ عمیق ملت ایران نیز مورد تأکید است، اما آیا عاقلانه است که دشمن را دستکم نگیریم اما در مقابل، عظمت و توانایی‌های ملت ایران را نادیده بگیریم. رهبر انقلاب اسلامی عملیات روانی و شایعه پراکنی اخیر دشمنان را نشانه ضعف و استیصال آنان دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان نظام اسلامی شایعات مختلفی درباره فوت و بیماری درست می کنند تا شاید چند روزی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند، اما آنها نمی دانند که در ایران با یک شخص روبرو نیستند بلکه با ملتی روبرو هستند که در پاسخ به توطئه ها و حیله های دشمن روز ۲۲ بهمن در سراسر کشور به خیابانها می آید و با فریادهای پرشور، قدرت و هوشیاری و استقامت خود را در دفاع از اسلام و انقلاب و ایران نشان خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شایعه حمله امریکا به ایران، تأکید کردند: ملت ایران را با این مسائل نترسانند زیرا مگر تا به حال امریکا به ایران حمله نکرده است ضمن آنکه، دشمنان خوب می دانند که هرگونه تعرض، عکس العمل همه جانبه ملت ایران را نسبت به متعرضان و منافع آنها در همه نقاط جهان به دنبال خواهد داشت

چرا باید در میدان تولید علم،قدرت برتر منطقه باشیم؟

جهاد علمی در مباحث تولید علم نقش فعالی را در دانشگاه‌ها دارد، .جهاد علمی کشور باید بتواند با تولید علم، معنویت را گسترش دهد.

تولید علم در ایران توانسته به‌خوبی از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها و توان نهفته در دانشجویان استفاده کند، و ایجاد برخی از پژوهشکده‌ها و همچنین کارهای پژوهشی صورت گرفته در این نهاد مایه افتخار برای کشور و نظام جمهوری اسلامی است. انقلابی بودن جهاد علمی یک ظرفیت و فرصت ارزشمند برای این نهاد است و جهاد علمی به دلیل رشد کردن در محیط دانشگاه ومدارس  از طرف دیگر به دلیل آزادی عملی که دارد می‌تواند به پیاده شدن علوم کمک و متخصصان و اساتید را برای این منظور دور هم جمع و از تجربیات گروهی اساتید در انجام کارهای بزرگ استفاده کند. همه دستگاه‌ها باید در نظام اسلامی به ترویج قرآن بپردازند به‌گونه‌ای که فرمایشات مقام رهبری مبنی بر اینکه باید ۱۰ میلیون حافظ در کشور عملی شود. هنگامی در تولید علم پیشرفت خواهیم کرد و سودمند خواهیم بود که مزین به آموزه‌های دینی شویم و آن را عملی کنیم.
از سویی  تشکیل اتاق‌های فکر و کرسی‌های نظریه‌پردازی در دانشگاهها و مدارس و مراکز علمی  را از تأکیدات مقام معظم رهبری میدانیم  و تولید ملی، مبتنی بر ارزش‌ها و عدالت اجتماعی می‌تواند توانایی‌های داخلی را در تولید ارتقا دهد. دانشگاه‌ها و مراکز علمی  می‌توانند زمینه حمایت از تولید ملی را فراهم کنند و پایه‌های علمی را تشکیل دهند و نقش بسزایی را در این راستا ایفا کنند، یادآور شد: امروز مردم ایران در حوزه کار و صنعت نیز باید جهادگونه وارد عرصه شوند و با توجه به ارتقای جهاد اقتصادی، تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی را رقم بزنند. برای تحقق پیام مقام معظم رهبری که در واقع استمرار جهاد اقتصادی است باید جهادی برای حمایت از تولید داخلی صورت گیرد که مستلزم تقویت ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت است که برای ارتقای تولیدات داخلی، دانشگاه و نهادها می‌تواند در زمینه آموزش و پژوهش به صنعت کمک‌های شایانی داشته باشد.

نقش فهمیده های امروز در مقابله با جنگ نرم دشمن
در تاریخ سیاسی ایران نیز سیزده آبان نماد تلاقی عمل چنیدن نیروی موثر است که قطعا قرنها آینده سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران مرهون این امر خواهد بود. نوعی نگاه کلی نشان میدهد که جریان عمل های مطلوب سیاسی چگونه میتوانند با همدیگر در یک زمان تلاقی پیدا کنند و تاثیر خود را بر جای بگذارند. رژیم استبدادی طاغوت در شب سیزدهم آبان ماه ۱۳۴۳ هیچ وقت فکر نمیکرد که نتیجه یک عمل غلط سیاسی چگونه دودمان طاغوتی قرنها ظلم و استبداد را در هم بپیچد. ایستادگی بی جا و ظالمانه ی رژیم طاغوت در برابر اندیشه زلال و معنوی حضرت امام (ره) و تبعید ایشان به ترکیه با این امید واهی که شاید بتوان اندیشه گهر بار ایشان را نیز تبعید کرد و نگذاشت که جان و دل فرزندان این سرزمین با عمق این اندیشه ها آشنا گردد، ولی حرکت تاریخی و سرنوشت ساز دانش آموزان و دانشجویان در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ نشان داد که واقعیت با آنچه که طاغوت شاهنشاهی فکر می کرد فرسنگ ها فاصله دارد. اتفاقی که در آن روز بوقوع پیوست، نشان داد که اندیشه های ناب و اسلامی همواره می توانند در هر زمان و مکانی پایه های ظلم و جور را به لرزه در آورند و این اندیشه های پاک هیچ وقت از بین نمی روند. اتفاق خوشایندی که در آن روز افتاد، نشان داد که سخنان دلنشین و کلام روحانی حضرت امام (ره) چگونه با شور، ایمان، عشق و جوانی سرمایه های انسانی این کشور آمیخته شده است.
خونی که آنروز، سنگفرشهای خیابان را رنگین کرد نهال عزت و سربلندی ایران را درختی تنومند و پربار نمود و راقم تحولات وسیعی شد که تاثیر گسترده ای بر سرنوشت سیاسی کشور گذاشت. ملت ایران به پاس حرمت و تقدس خون این نونهالان فریاد مرگ بر استکبار را هر روز رساتر و شیوا تر از قبل سر می دادند و نتیجه این عمل پیروزی انقلاب اسلامی در تمام عرصه های مبارزه با استکبار بوده است. امروزه به برکت همین سرمایه های عظیم است که توانسته ایم در تمام عرصه ها استکبار جهانی را عقب رانده و عزت ایران اسلامی را هر روز بیشتر از پیش به جهانیان نشان دهیم. دانش آموزان ودانشجویان با قرار گرفتن در خط مقدم مبارزه با جهالت فزاینده استکبار جهانی و به دوش گرفتن وظیفه سنگین رشد و اعتلاء شخصیت و مقام انسان و شکوفا ساختن استعداد های نهفته خویش در جهت خدمت به انسان حق زیادی بر گردن ما دارند. امروزه جنبش دانش آموزی و دانشجویی در عرصه های دیگری با تمام قوا در برابر استکبار جهانی ایستاده است. دشمن با نشانه گرفتن هویت اسلامی- ایرانی و کانون گرم خانواده ایرانی سعی دارد که با نفوذ تکنولوژیک خود و در اختیار گرفتن فضای رسانه ای کشور از طریق ماهواره ها جوانان ایرانی را از جامعه فاصله داده و آن ها را به بستر های غیر
از آنچه که اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی است فرو بغلتاند.
دشمنان اسلام سعی دارند که با ایجاد گفتمان های واهی و با تسلط بر اندیشه و عمل دانش آموز و دانشجوی ایرانی، نظام جمهوری اسلامی را ازاین نیروی همیشه در صحنه محروم کند، بودجه ها و هزینه هایی که در این خصوص توسط شرکت های آمریکا و صهیونیستی برای تولید کالاهای فرهنگی صرف می شود، نشان از اهمیت این مساله میدهد. رهبر معظم انقلاب اسلامی به کرات و در مناسبت های مختلف این خطر را گوش زد کرده است و در عناوینی همچون ناتوی فرهنگی و جنگ نرم ابعاد آن را بخوبی بازنموده اند و این وظیفه مسولان امر را واقعا سنگین میکند.هر مقام مسولی که در هر جایگاه و مسئولیتی قرار دارد می باید از تمام ابزار ها و پتانسیل ها استفاده نموده و زمینه های تحقق ناتوی فرهنگی و جنگ نرم دشمن را در عمل با بن بست مواجه سازند. پرداختن به حقوق دانش آموزان ودانشجویان به خوبی میتواند برای مسولان روشن سازد که در عمل چه استراتژی ها و سیاست هایی را می بایست به کار گیرند که در دیگر عرصه ها هم دست استکبار جهانی را از توطئه و نیرنگ کوتاه کند. دانش آموزان و دانشجویان به عنوان آیندگان و وارثان عزت و افتخار میهن اسلامی ما در اولین نگاه میبایست حقوق مادی و معنوی خود را از نظام آموزشی دریافت
کنند. آنان حق دارند که با سپری کردن بهترین لحظات خود در کلاس های درسی از آموزشی پویا، پر محتوا و کارامد برخوردار گردند.

بنحوی که توانایی برعهده گرفتن مسولیت های زندگی را برای آنها ایجاد کند و آنها را قادر سازد که با استفاده از تخصص و دانشی که آموخته اند در سطح و جامعه به ایفای نقش بپردازند. در مرتبه بعدی نیاز های شغلی و معیشتی این قشر از جامعه است که باید لوازم و بستر های آن فراهم گردد. هر چند که تحقق این امر منوط به وجود پیش شرط های گسترده ای است، اما امری دست نایافتنی نیست. عدم دقت در تدوین استراتژی ها و سیاستهای متناسب با نیازهای این نسل در گذشته، چالش های گسترده ای پیش رو نظام سیاستگذاری کشور در حال حاضر ایجاد نموده است. وجود این چالشها به طور حتم می
تواند آسیب جدی به بدنه نظام وارد سازد

فشار گسترده انبوه جمعیت جوان کشور برای یافتن فرصت های شغلی به خانواده ها و ادارات دولتی نشان می دهد که سیاستها اشتغال زایی ما اساس مساله بیکاری جوانان را هدف خویش قرار نداده است. مبارزه با ناتوی فرهنگی و جنگ نرم دشمن با پشتوانه ی همین جوانان میتواند تحقق پیدا کند در غیر اینصورت تمام استراتژی ها و سیاستهای اتخاذی ما با شکست مواجه خواهند گردید.

اقتضائات امروز جمهوری اسلامی ایران به صورت ویژه ای ایجاب می کند که در امر پرداختن به حقوق دانش آموزان و دانشجویان همت و کار مضاعفی در سر لوحه عمل مسولان قرار گیرد تا بتوانیم به برکت وجود مقام معظم رهبری و توصیه های روشنگرانه ایشان در تمام عرصه ها و بخصوص عرصه های علمی با پشتوانه جوانان برومند کشورمان، دشمن را با شکست مواجه سازیم و سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران را تحقق بخشیم.
دانش آموزان شهید، الگوی فداکاری و ایثار(معرفی اسوه ها)
این ایام یادآور رشادت های شهدای دانش آموز بسیجی در پاسداری و حراست از میهن اسلامی و ارزش های والای آن است.

باید ارزش های اسلامی بسیجیان نوجوان و جوان در هشت سال دفاع مقدس به بهترین شکل ممکن به نسل کنونی منتقل شود، .بسیج و بسیجی طلیعه دار رهایی از ظلمت و حرکت بسوی نور و سعادت است.

. حفظ و حراست از اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی در مدارس را از اهداف تشکیل بسیج دانش آموزی است و: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای دانش آموز، رسالتی است که باید در همه روزهای سال به ویژه در هفته بسیج دانش آموزی دنبال شود.

بیش از ۳۶ هزار دانش آموز کشور در هشت سال دفاع مقدس برای حفاظت از کیان اسلامی به شهادت رسیدند که میتوانند الگوهایی از رشادت شهامت و ایثار برای همسن ها و دانش اموزان متعهد باشند .
رمز موفقیت انسان‌ها در زندگی داشتن الگوی مناسب است.
شهید فهمیده علاوه بر داشتن توانایی علمی بالا، با شرکت در مسائل سیاسی از بینش سیاسی بیشتری نسبت به هم‌سن و سالان خود برخوردار بود. باید روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی را از شهید فهمیده آموخت و با صبر و بردباری خانواده خود را در مشکلات اقتصادی همراهی و توقع خود را کاهش داد
دشمنان ایران در زمان حاضر به برکت خون شهدا توانایی مبارزه مسلحانه با ایران را ندارند و به همین دلیل به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی علیه ملت و دولت ایران روی آورده‌اند. شهید فهمیده یکی از مهمترین سرمایه های معنوی ایران اسلامی است که زنده نگه داشتن یاد حماسه این شهید دانش آموز از مهمترین تکالیف مسوولان به شمار می رود
شهید محمد حسین فهمیده الگو و اسوه دانش‏آموزان انقلاب اسلامی است و سالگرد شهادت این نوجوان بسیجی، فرصت مغتنمی است تا دانش آموزان را با تفکر بسیجی و فرهنگ شهادت بیش از پیش آشنا ساخت.

امروز اگر در کشور امنیت وجود دارد بخاطر خون شهدا است که در هشت سال دفاع مقدس درمقابل دشمنان ایستادند و با سلاح ایمان، رشادت و دلیرمردی اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن اسلامی به تصرف دشمن در بیاید .رسالت و وظیفه اصلی دانش آموزان را تلاش همه جانبه برای کسب علم و دانش است. امروز دانش آموزان در المپیادهای علمی در جهان در رشته های مختلف افتخار آفرین هستند. حضور دانش آموزان بسیجی و تلاش علمی این قشر موجب نهادینه شدن و آشنایی بیشتر سایر نوجوانان با روحیه و اندیشه بسیجی در فضای علمی کشور شده است. در این برهه از زمان دشمنان با جنگ فرهنگی و
رسانه ای با تکنولوژی روز علیه کشور صف آرایی کرده اند که آحاد جامعه بویژه قشر دانش آموز با الگوگیری از دانش آموز شهید فهمیده و شهدای والامقام باید با کسب علم ودانش و پیروی از فرامین و توصیه های مقام معظم رهبری در مقابل دشمن بایستند

 

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی