مدیر پروژه تولید برنامه‌های تلویزیون تعاملی آموزش‌ و پرورش از رونمایی تلویزیون تعاملی سینا در اواخر اردیبهشت خبر داد که از طریق آن خانواده‌ها می‌توانند کامنت‌گذاری کنند و به بیان دیدگاه‌های خود بپردازند.

 به گزارش فانوس مهدی علی‌اکبرزاده در گفت‌وگو با پانا با اشاره به اینکه پخش آزمایشی تلویزیون تعاملی سینا از بهمن‌ماه سال ۹۶ با عنوان سایت sinatv.medu.ir آغاز شده است اظهار کرد:‌ تلویزیون تعاملی طرح جدیدی است که وزارت آموزش و پرورش با ابتکار وزیر آن را انجام می‌دهد. این تلویزیون تلاش می‌کند نکات مهمی را به خانواده‌ها، مدیران مدارس و مناطق، معلمان و دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی کند.

وی ادامه داد: هرموردی که در قالب نامه و بخشنامه باشد پروسه طولانی‌‌ای را تا ابلاغ و اجرا طی می‌کند اما تلویزیون تعاملی این شرایط را فراهم می‌کند تا آنچه که برای آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت مهم است و شرایط ایجاب می‌کند بدون واسطه و سریع‌تر به دست مخاطبان برسد.

تلویزیون تعاملی مطالب را سریع‌تر منتقل می‌کند

مدیر پروژه تولید برنامه‌های تلویزیون تعاملی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: بسیاری از مسایلی که اکنون قابل انتقال به خانواده‌ها نیست از طریق تلویزیون تعاملی به صورت صمیمانه، دوستانه و شفاف در اختیار مخاطبان و خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

علی‌اکبرزاده اشاره کرد: زمانی که مخاطبان را روی برنامه‌ها مانند مسایل مهم آسیب‌های اجتماعی متمرکز کنیم افراد پس از رویت برنامه‌ها از طریق تلویزیون تعاملی یا بستری که فراهم شده است می‌توانند نکات مدنظر را برای ما ارسال کنند حتی خانواده‌ها از این طریق امکان کامنت‌گذاری و بیان دیدگاه خود را دارند تا برنامه‌هایی که متناسب با انتظارات آن‌ها است ساخته شود و در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

ارتباط افراد با تلویزیون تعاملی با داشتن user و password امکان‌پذیر است

وی همچنین اضافه کرد: این برنامه‌ها کوتاه و حدود ۱۰ تا ۴۰ دقیقه است که از طریق تلویزیون تعاملی خانواده‌ها پخش می‌شود و مخاطبان با user و password خود وارد یک سامانه می‌شوند. همچنین می‌توانند بارها آن‌ها را مشاهده کنند.

مدیر پروژه تولید برنامه‌های تلویزیون تعاملی وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه دسترسی به تلویزیون تعاملی را اظهار کرد: افراد می‌توانند این فیلم‌ها را در فضای مجازی ببینند و ما نیز هر لحظه این امکان را داریم تعداد افرادی که برنامه را دیده‌اند و حتی تعداد دفعات مشاهده شدن فیلم‌ها را ملاحظه کنیم. همچنین چگونگی مقابله با موضوع آسیب‌های اجتماعی نیز در این شبکه برای تمام مخاطبان قابل دسترس است.

تلویزیون تعاملی سینا اواخر اردیبهشت رونمایی می‌شود

علی‌اکبرزاده درباره آغاز فعالیت تلویزیون تعاملی افزود: با توجه به اینکه پخش آزمایشی تلویزیون تعاملی سینا از بهمن‌ماه آغاز شده است ما در اواخر اردیبهشت از این شبکه رونمایی خواهیم داشت.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی