پاتوق کتاب در راستای امضای تفاهم نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مدارس سراسر کشور برپا می شود.

به گزارش  فانوس به نقل  ایرنا از اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، این تفاهم نامه با هدف ترویج و نشر فرهنگ و معارف غنی اهل بیت (ع) در بین دانش آموزان سراسر کشور و به ویژه اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان، بهره مندی از برکات معنوی وجود مقدس این امام رئوف، برخورداری اتحادیه از ظرفیت های ارزشمند آستان قدس رضوی و هم افزایی این دو نهاد ولایی منعقد شده است.
بر اساس این تفاهم نامه، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان متعهد شده تا ضمن شناسایی، سازمان دهی و معرفی مربیان و دانش آموزان مستعد و متعهد برای همکاری در اجرای طرح «خادم یاران مربی» و « خادم یاران نوجوان» همکاری های لازم را با سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی داشته باشد.
همکاری در اجرای طرح «زیر سایه خورشید» و استقبال از این کاروان ها توسط اتحادیه استان ها، استفاده از ظرفیت مبلغان و مبلغات آموزش دیده در مرکز فرهنگی – تبلیغی آینده سازان به منظور اجرای برنامه های گفتمان دینی و معرفتی در حرم مطهر رضوی و اردوهای دانش آموزی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
توزیع و فروش محصولات فرهنگی و هنری آستان قدس رضوی در نمایشگاه های دانش آموزی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ و عطر رضوی در مدارس و همایش ها، انتخاب و گلچین مناسب ترین زندگی نامه شهدای دانش آموز توسط اتحادیه انجمن های اسلامی و ارائه به سازمان فرهنگی برای انتشار، مفاد دیگر تفاهم نامه یاد شده هستند.
سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این تفاهم نامه موظف شد تا ضمن همکاری و مشارکت در فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در اجرای طرح کندوی کتاب (مسابقات کتابخوانی)، با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان همکاری های لازم را با این مجموعه داشته باشد.
در این تفاهم نامه تاکید شده سازمان یاد شده در برگزاری دوره های آموزشی برای والدین اعضای انجمن های اسلامی در راستای تحکیم بنیان خانواده و ارائه آموزش در حوزه مشاوره برای مربیان، مبلغان و سرباز طلبه های اتحادیه، مشارکت لازم را با این تشکل دانش آموزی داشته باشد.
مهارت آموزی و توانمندسازی دختران عضو انجمن اسلامی در قالب «پروژه ریحانه»، بهره مند کردن مربیان اتحادیه از نرم افزار «مادرانه»، ارائه خدمات آموزشی به زوجین جوان (فارغ التحصیلان اتحادیه) و بهره مند شدن آنها از غذای متبرک حضرتی از دیگر تعهدات سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در قبال اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.
همکاری و مساعدت در اجرای طرح «خادم یاران مربی» و «خادم یاران نوجوان» برای مربیان و دانش آموزان معرفی شده از سوی اتحادیه، برگزاری اردوهای رایگان برای اعضای انجمن های اسلامی زیارت اولی، اجرای طرح ذاکران جوان (آموزش مداحی) برای اعضای انجمن های اسلامی علاقه مند، فراهم کردن امکان استفاده اتحادیه از ظرفیت ها و امکانات اردوگاه های وابسته به آستان قدس رضوی نیز از مفاد این تفاهم نامه هستند.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی