به گزارش فانوس نورعلی عباسپور  در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: نگاه آموزش و پرورش به آیین چهارشنبه سوری سلبی نیست و بنا نداریم مانع برگزاری چنین آیینی در میان دانش آموزان شویم بلکه می توانیم با بهره گیری از این جشن ملی، دانش آموزان را با فرهنگ بومی کشورمان بیشتر آشنا کنیم.
وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از مخاطبان درگیر برگزاری آیین چهارشنبه سوری، کودکان و نوجوانان هستند، افزود: بخشنامه ای به استان ها ارسال و در آن توصیه های لازم به منظور هماهنگی و همراهی معلمان و مدیران مدارس با نهادهای انتظامی و همچنین برگزاری جلسات انجمن اولیا و مربیان مدارس با والدین ارائه شده تا آسیب ها و حوادث این روز به حداقل برسد.
مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همچنین مسئولان مدارس موظف شده اند تا تذکرات لازم را به خانواده ها برای مراقبت از فرزندانشان در چهارشنبه آخر سال با استفاده از فضای مجازی بدهند، ادامه داد: مدیران مدارس باید از ظرفیت تشکل های دانش آموزی استفاده کرده و با برنامه ریزی در شب چهارشنبه آخر سال برنامه های متنوع و مفرحی متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم هر محله و منطقه از کشور برای دانش آموزان تدارک ببینند.
عباسپور یادآور شد: برای نحوه شادی و نشاط مردم نمی توان دستورالعمل صادر کرد اما تلاش می شود تا بچه ها در کنار برگزاری برنامه های مفرح در آیین چهارشنبه سوری صدمه نبینند.
وی با تاکید بر اینکه تمامی تلاش مسئولان وزارت آموزش و پرورش بر این است تا با هماهنگی شورای انجمن اولیا و مربیان استان ها، مناطق و مدارس، مشارکت خانواده ها در برگزاری این جشن سنتی افزایش یابد، اضافه کرد: مدیران مدارس نیز باید دقت کنند تا مواد محترقه در فضای مدرسه توسط دانش آموزان دست به دست نشود و همچنین با همکاری نیروی انتظامی جلوی خرید و فروش مواد منفجره در اطراف مدرسه گرفته شود.
مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اگر مدیران مدارس به ویژه در شهرستانها که مکان ها و فضای بیشتری در داخل و یا خارج از مدرسه در اختیار دارند، برنامه هایی تدارک دیده و به درستی مدیریت کنند به شدت خطرات ناشی از آسیب های حوادث چهارشنبه سوری پایین می آید.
عباسپور تصریح کرد: در این میان شهرداری ها و وزارت ورزش و جوانان می توانند فضاها و مکان های مناسب در اختیار مدارس بگذارند تا دانش آموزان بتوانند لحظات شاد و مفرحی را در روزهای آخر سال داشته باشند.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی