معاون مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: روابط عمومی باید با سرعت رشد، تکامل و انتشار اطلاعات در جامعه همگام شود. روابط عمومی نیازمند پویایی و انعطاف است.

به گزارش  فانوس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نجات بهرامی روز چهارشنبه در گردهمایی کارشناسان روابط عمومی آموزش‌وپرورش مناطق تهران بزرگ، در مشهد افزود: هدف از برگزاری این گردهمایی دانش‌افزایی و انتقال تجربیات در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی است. با توجه به شرایط جدید جامعه در حوزه روابط عمومی اطلاع‌رسانی به‌سرعت در حال تکامل و دگرگونی می‌باشد.

وی ادامه داد: رشد پدیده شهروند خبرنگار نیز در جامعه سرعت فراوانی به خود گرفته است و مسئول روابط عمومی باید در زمینه خبر و تحلیل شرایط، مجتهد مدیر خود باشد زیرا مسئولان روابط عمومی می‌توانند بسیاری از معضلات سازمان را مدیریت کنند.

معاون رسانه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در مورد برداشته شدن آزمون‌ها و مدارس سمپاد تصور می‌شد اولیای این دانش آموزان به سمت مدارس غیردولتی سرازیر شوند اما روابط عمومی با تکیه‌بر آمار ثابت کرد این اتفاق غیرممکن است.

وی افزود: طبق آمار تعداد مدارس سمپاد یک هفتاد و پنجم مدارس غیردولتی است و احتمال گرایش دانش آموزان سمپادی به این مدارس بسیار کم است. از طرف دیگر مدارس غیردولتی در مقام مقایسه با مدارس سمپاد نیستند و حتی مدارس غیردولتی که توانایی رقابت با مدارس سمپاد را دارند نیازی به دانش آموزان سمپادی ندارند و ظرفیتشان همیشه پر است.

بهرامی این نوع رقابت را ناسالم توصیف و بیان کرد: حتی در مدارس کشورهای توسعه‌یافته مانند کره جنوبی تنها ۱۲ مدرسه به سبک سمپاد وجود دارد که در سال‌های منتهی به دانشگاه فعالیت می‌کنند

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی