به گزارش فانوس به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران , طرح پایش و توانمندسازی نیروی انسانی مناطق ۱ و۲ شهر تهران با حضور باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران, حدادی معاون پژوهش, برنامه ریزی و نیروی انسانی , صادق پور مدیر آموزش و پرورش منطقه یک، کوهستانی مدیر آموزش و پرورش منطقه دو و مدارس دوره اول متوسطه مناطق یک و دو آموزش و پرورش شهر تهران در محل سالن دبیرستان شهید مدنی منطقه یک برگزارشد.

در این جلسه مهندس باقری نیروی انسانی را زیر بنای توسعه کشور قلمداد نمود و اظهارداشت: نیروی انسانی کارآمد اول درخانواده و بعد در مدرسه تربیت می شود. اگر این دو رکن وظیفه خود را به خوبی انجام دهند, کشور از صدمه محفوظ خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران رکن اصلی در خانه را پدر و مادر و در مدرسه معلمین معرفی نمود و گفت: اگر معلم دیده شد و مورد توجه قرار گرفت و توانمند گردید, می توانیم پیشرفت کشور را شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: همیشه موفقیت آنجایی حاصل شده که هر کسی احساس نماید باید از خودش شروع کند و منتظر کسی نباشد و در راه رسیدن به اهداف قدم بردارد. تربیت به دست معلم صورت می گیرد و بقیه عوامل پشتیبان او هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت با اشاره به اقدام شایسته وزیر محترم در راستای رفع استرس از دوره ابتدایی و حذف آزمون از مدارس خاص ادامه داد: خوشبختانه با اجرایی شدن این طرح دانش آموزان ابتدایی از فضای تست زنی آزاد می شوند و تربیت در ساحت های مختلف نمود بیشتری خواهد یافت. داتش آموزان باید لذت یادگیری را بچشند, اگر لذت یادگیری را چشیدند درس را  رها نخواهند کرد.

معاون پژوهش, برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم بیان داشت: برای توانمند سازی نیروهای انسانی یکی از طرح های در حال اجرا برگزاری کارگاه آموزشی و پژوهشی با استفاده از گزارش پژوهش تیمز و پرز در دروس ریاضی , علوم و سواد خواندن برای معلمان پایه چهارم و هشتم می باشد که به صورت آزمایشی در مناطق ۱ و ۲  انجام می شود و نتایج آن پس از اختتام این دوره و کسب نتایج مثبت برای کلیه معلمان تهران قابل اجرا شدن خواهد بود.

حدادی همچنین از طرح تقویت کتابخانه های مدارس و کتابخانه های کلاسی برای تشوق دانش اموزان به استفاده از کتب غیردرسی و موجود در کتابخانه های مدارس خبر داد و گفت: از چند ماه قبل با برگزاری کارگاه های تخصصی, برای تشویق بیشتر دانش آموزان به مطالعه فعالیت هایی صورت پذیرفته است.

وی بر ترغیب معلمان برای به کار گیری درس پژوهی در فرآیند یاددهی و یادگیری در مدارس تاکید نمود.

براساس این گزارش, در ابتدای این جلسه صادق پور مدیرآموزش و پرورش منطقه یک ضمن عرض خیرمقدم با آرزوی تربیت دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی ایران بر تربیت دانش آموزانی که از حداکثر توانایی ها بهرمند باشند تصریح نمود و افزود: باید تلاش کنیم تا شاهد تحقق حداکثری اهداف دوره های تحصیلی باشیم.

وی نوآوری را یکی از ضرورتهای این زمان برشمرد و افزود: این جلسه در راستای تقویت مدیریت آموزشگاهی برگزار می شود.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی