به گزارش  فانوس به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان  اظهار کرد: حذف آزمون های ورودی از مقطع ابتدایی که آزمون هایی شبیه کنکور است با هدف کاهش استرس در دا نش آموزان و ایجاد زمینه مناسب برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش وپرورش است.

وی افزود: با رویکرد ایجاد فضای با نشاط در مدارس ابتدایی و کاهش نگرانی ها از چند سال قبل، ارزشیابی کیفی را جایگزین ارزشیابی کمی کرده ایم و این موضوع باعث شده تا فرصتی برای بهره برداری بیشتر دانش آموزان از محیط مدرسه شده است.

زرافشان حذف فضای رقابتی از محیط مدارس ابتدایی را از جمله مزایای اجرای این طرح اعلام وعنوان کرد: برگزاری آزمون برای دانش آموزان پایه ششم باعث شده تا این آزمون ها بر پایه های پایین تر حتی پایه های اول و دوم ابتدایی سایه بیندازد و بچه ها به سمت آموزش مهارت های تست زنی هدایت شوند و از مسیر اصلی تربیت خارج شوند.

وی حذف آزمون از دوره ابتدایی را در راستای اجرای سند تحول برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر دنبال محقق تربیت تمام ساحتی در مدارس هستیم و می خواهیم ساحت تربیتی شکوفا شود باید آزمون ها را حذف کنیم و حذف آزمون مذکور در این راستا صورت گرفته است.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی