ایام انتخابات بود ومیبایست از هر ابزاری استفاده میکردید تا به مطلوب خود برسید چه جایی بهتر از آموزش و پرورش که هر خانواده سفیری در آن داشت، دست روی حساسیت هایشان گذاشتید و آنها راقلقک دادید در جمع طلاب و روحانیون در اصفهان گفتید”الان با دولتی مواجهیم که در عرصه فرهنگ و آموزش و پرورش ،مسائل پشت پرده ای دارد که کم کم دارد رو میشود .آیا ما نباید احساس خطر کنیم ؟آیا باید خودمان را به غفلت بزنیم؟ (پناهیان-اصفهان_۹۶/۲/۲۱).حتی اگر آن روز صد نفر هم در این همایش حضور داشته باشند صد تریبون هم برای اشاعه آنچه شما به ناحق فریاد زدی در انتظار آنهاست. تضمینی نیست مردم چیزی را که حقیقت است باور کنند،اما بی برو برگرد چیزی را که خوب روایت شده باشد باور می کنند و شما روایتگران قابلی هستید.
این سخنانتان را گذاشتیم به حساب شرایط ان روزها، چون شنیده بودیم نان بعضی ها در دعوا انداختن است سعی کردیم منازعات را به گفتگو تبدیل کنیم و راه خودمان را رفتیم زیرا خوب میدانستیم آتش با آتش خاموش نخواهد شد.

انتخابات تمام شد اما منبرهای شما تمامی ندارد ، آموزش و پرورش هم که طفل صغیر دولتی هست که به زعم خود چوب تر برداشتید و در حال زدنش هستید . این بار تخصصی تر صورت رنگ پریده آموزش و پرورش رو نوازش کردید. گفتید و پا منبری های شما هم حتما تکرار خواهند کرد “آموزش و پرورشی را که فلسفه دشمنی ما با آمریکا را یاد ندهد ،هرچه اعتقادات دینی یاد بدهد بچه ها را بیشتر دین زده میکند!!!!
من درست متوجه این قسمت کلامتان نشدم که چگونه “شعار مرگ بر آمریکا” آن هم از صمیم دل “باعث خوشی معنوی” میشود !!؟؟واقعا اگر بتوانید با دلایل علمی ثابت کنید که مرگ بر امریکا گفتن شادی آور است من به عنوان یک معلم روزی صد بار به دانش آموزانم تکلیف مرگ بر هر آن کس که شما بخواهید را خواهم داد چون ارزویم داشتن دانش آموزانی شاد و سرزنده است نه هر روز پژمرده تر شدن آنها را دیدن.
به گمان شما آموزش و پرورش راهش به بیراه رفتن است اما شما در این سی و اندی سال چه کردید؟ شادی معنوی مردم پیش کش!! اگر قصد داشتیم مانند شما رفتار کنیم و در هر دری که باز بود وارد شویم الان جای ما و شما تغییر کرده بود شما باید پاسخگو بودید که چه کردید شما متولی دین هستید و بازارتان با دین سکه شده اما سکه دین را از چشم مردم انداختید ، شادی ظاهری مردم را هم یکی پس از دیگری حرام خواندید و هرروز حصار ازادی و ازاد اندیشی را تنگ تر کردید مگر خودتان نمیگویید بالاترین حق الناس آزاد اندیشی است ازاد اندیشی دیکته اندیشه شما نیست که من هر روز برای شاگردانم بخوانم و غلط هایش را با خودکار قرمز مشخص کنم تا او تکرار کند تا در ذهنش تثبیت شود.

اما آموزش و پرورش گویا قصد ندارد شما آسوده خاطر باشید! این بار این وزارت خانه دین گریز آغوشش را برای استکبار باز کرده و خوش رقصی خود را در بخشنامه ی جدید اردوهای دانش آموزی به رخ دلواپسان کشیده است .شما هم که چهار چشمی مراقب هستید که آموزش و پروش از ریل خارج نشود این بار سنگ تمام گذاشتید آسمان را به ریسمان بافته اید که این مصوبه ،دانش آموزان را ضعیف میکند و توان مقابله با استکبار کاهش میدهد .۲۰۳۰ را که قبول ندارید و این سند را دامی حساب شده برای ملت های جهان میدانید برای تثبیت نظام سلطه ، اما سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را هم قبول ندارید؟انجا که غایت آموزش حیات طیبه است!!!
در راهکار ۱۴ سند نوشته شده است “ایجاد و متناسب سازی فضای تربیتی با ویژگی ها و نیاز های دانش آموزان و اقتضائات فرهنگ اسلامی و…”چه شد در مورد ممنوعیت بازدیداز گلزار شهدا اقتضائات فرهنگ اسلامی بر ویژگی ها و نیازهای رشدی دانش آموزان اولویت یافت؟ روان شناسی تربیتی و رشد را هم باید بومی سازی کنیم؟البته انتظار از شما خواسته زیادی است. در بین خودمان “سحر خیزانی” هستند فضا را برای اظهار نظر های افرادی چون شما و ازغدی فراهم میکنند.به آنها نیز میگویم سحر خیز بودن کافی نیست ساعتت را به وقت امروز کوک کن ..

جناب پناهیان
یک نکته و ختم کلام .ما معلمان امروز دیگر اسیر جو و رسانه و زور و قدرت نخواهیم شد راهمان را شناخته ایم آگاهی بخشیدن تنها هدف ماست “ما به جهانی می اندیشیم که در همه جای آن حقوق بشر و کرامت انسانی محترم شمرده شده است و در آن زنان و دختران به طور همه جانبه تساوی جنسیتی را درک کنند و همه موانع حقوقی ،اجتماعی واقتصادی موجود بر سر راه این توانمند سازی آنان از میان برداشته شود ” اگر هر چه ما کاشته ایم را هم شخم بزنید هر روز امیدوارانه تر بذر میکاریم.بچرخ تا بچرخیم؛ اما بدان ما بیشماریم تو هر چه خواهی گو..

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی