امروز

جمعه, ۲۵ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۵۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

 به گزارش  فانوس به نقل از روابط عمومی اموزش و پرورش شهر تهران پانزدهمین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب­های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با هدف برنامه ریزی منسجم و هماهنگ در اجرای فعالیت­های پیشگیری با حضور مهندس باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران و رئیس کمیته، محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت و نایب رئیس کمیته، کریمی معاون پروشی و فرهنگی، رفیعی معاون آموزش متوسطه،روزبهانی مشاور مدیر کل در امور جوانان و پیشگیری از  آسیب­های اجتماعی ،منوچهری رئیس اداره مراقبت و دبیر کمیته و سایر اعضا در محل سالن کنفرانس اداره کل تشکیل گردید.

در این جلسه رئیس کمیته با تأکید بر اهمیت موضوع پیشگیری از آسیب­های اجتماعی و انجام اقدامات به­ هنگام در مدارس برای گروه­های مخاطب سه گانه دانش آموزان، والدین و کارکنان بیان نمودند، که اگر کسی دچار آسیب شود، تعلیم و تربیت سخت شده و یادگیری صورت نمی­گیرد و بر این اساس باید همه کار کنیم تا آسیب­ها سراغ دانش­آموزان نیاید.

همچنین ایشان تأکید کردند موضوع پیشگیری از آسیب­های اجتماعی می بایست در اولویت برنامه­ها و فعالیت­ها قرار گرفته و از همه ظرفیت­های درون دستگاهی و برون دستگاهی استفاده شود. ایشان تأکید کردند اگر پدر و مادر و معلم توانمند داشته باشیم می توان از خیلی از آسیب­های اجتماعی پیشگیری نمود. ایشان در پایان تأکید کردند باید کاری کرد تا همه معلمان و و خانواده های دانش­آموزان موضوع پیشگیری از آسیب­های اجتماعی به عنوان دغدغه اصلی مدنظرشان باشد که اگر این موضوع و مطالبه­گری در این زمینه اتفاق بیفتد، بخش زیادی از اقدامات خود به خود در مدرسه انجام خواهد شد.

در ادامه جلسه آقای محمدی نایب رئیس کمیته ضمن تشکر از رئیس کمیته و اعضای حاضر در جلسه در خصوص اهمیت فعالیت­ها در این زمینه و لزوم هماهنگی بین بخشی برای اجرای مطلوب برنامه­ها و نقش محوری کمیته پیشگیری توضیحاتی ارائه نمودند و تأکید کردند به منظور عدم موازی کاری و انجام فعالیت­های مشابه و اثربخشی اقدامات، کلیه فعالیت­ها و طرح­هایی که در زمینه پیشگیری از آسیب­های اجتماعی در سطح اداره کل، مناطق  و مدارس در حال انجام است و یا نیاز به آن در هر بخشی احساس می­شود،  در این کمیته مطرح و برنامه ریزی برای اجرای آن صورت گیرد.

سپس آقای منوچهری دبیر کمیته و رئیس اداره مراقبت، با تأکید بر نقشه را ه پیش بینی شده در این زمینه از سوی حوزه ستادی،  به بیان و توضیح  فعالیت­های ۲۲ گانه پیشگیری از آسیب­های اجتماعی در سال تحصیلی جاری پرداخته و از همه اعضای جلسه برای پیشبرد اهداف و برنامه های این بخش درخواست همکاری و هماهنگی نمودند.

در ادامه جلسه نیز اعضای حاضر،  از جمله دکتر روزبهانی مشاور مدیر کل در امور جوانان و پیشگیری از  آسیب­های اجتماعی،دکتر کریمی معاون پرورشی و فرهنگی، ، خانم شکرالله مشاور امور بانوان مدیر کل، محدث رئیس اداره حراست، جعفریان رئیس اداره امور تربیتی  به بیان دیدگاه­های خود در زمینه برنامه­ها و فعالیت­های این حوزه پرداختند.

در این جلسه، که علاوه بر افراد فوق الذکر، رئیس اداره سلامت و تندرستی و  نمایندگان اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی، اداره ارزیابی عملکرد و اداره انجمن اولیا و مربیان حضور داشتند، با توجه به اهمیت موضوع مقرر گردید، جلسات کمیته به صورت ماهانه همزمان با جلسه شورای معاونین و با دستور مشخص و اجرایی برگزار و کارگروه زیر مجموعه این کمیته نیز به منظور کیفیت بخشی و برنامه ریزی بهتر با تعداد محدودتری حداقل ماهی دو بار تشکیل جلسه داشته باشند.

 

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی