امروز

جمعه, ۲۵ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۳۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

دستیار رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: «ورود حقوق شهروندی به کتاب‌های درسی می‌تواند این موضوع را در دانش‌آموزان نهادینه کند و امیدواریم این پروژه مشترک با آموزش و پرورش از ۲۹ آذر ماه سال جاری همزمان با سالروز رونمایی از منشور حقوق شهروندی کلید بخورد.»

به گزارش  فانوس به نقل از  پانا، شهیندخت ‌ملاوردی در خصوص همکاری‌های انجام شده با وزارت آموزش و پرورش در زمینه حقوق شهروندی از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری بیان کرد: زمانیکه ‌در ‌حوزه ‌امور‌ زنان‌‌ و خانواده ‌با‌ دولت‌ همکاری ‌می‌کردم‌ یکی ‌از‌ مهم‌ترین‌ دستگاه‌ها‌یی‌ که ‌بیشترین ‌تعامل ‌را با آن‌ داشتیم ‌وزارت ‌آموزش‌وپرورش‌ بود.

وی ادامه داد: بنابراهمیت و تاثیر دستگاه آموزش‌ و‌ پرورش برنامه‌های متعددی را در زمینه حقوق دانش‌آموزان دختر داشتیم و در همین زمینه پروژه‌ای با عنوان آشنایی با حقوق دختران طراحی شد اما بعدتر به این نتیجه رسیدیم که این برنامه مختص دختران نباشد چراکه تا زمانیکه زن و مرد در کنار هم رشد نکنند نمی‌توانیم به نتیجه مطلوب خود دست یابیم.

دستیار رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: به این ترتیب بنا شد آشنایی با حقوق دختران برای پسران نیز تسری یابد اما در آن زمان به نتیجه نرسید و می‌دانم که در دستور کار معاونت زنان و امور خانواده رئیس‌جمهوری قرار دارد.

وی ادامه داد: یکی ازمهمترین برنامه‌های ما در حوزه حقوق شهروندی، آموزش حقوق شهروندی ازسنین پایه یعنی مهد کودک‌ها و دانش‌آموزان است و که بخشی از آن به آموزش و پرورش و بخشی  به سازمان بهزیستی باز می‌گردد.

ملاوردی خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم آموزش حقوق شهروندی را از کتاب‌های درسی آغاز کنیم تا به زبان ساده و کودکانه این امر برای دانش‌آموزان نهادینه کنیم.

وی یادآورشد :«زمینه آموزش حقوق شهروندی در سنین دانش آموزی به عنوان یک پروژه مشترک با آموزش و پرورش  فراهم شده است و امیدواریم تا سالگرد رونمایی منشور حقوق شهروندی که ۲۹ آذر است این موضوع نهایی شود.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی