اختتامیه استانی هفته «مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی» با میزبانی منطقه ۴ تهران برگزار شد | فانوس

  امروز

چهارشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۳۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش فانوس به نقل از  روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران, صبح دوشنبه۲۹ آبان ۹۶ مراسم اختتامیه نمادین هفته «مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی» که از ۲۲ آبان‌ماه آغاز شده بود، با حضور محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران، پروازی مقدم و محمد روزبهانی مشاوران مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، تنی چند از مدیران آموزش و پرورش مناطق شهر تهران و جمعی از مسئولان استانی و منطقه ای در مدرسه شاهد شهید نورعلی منطقه ۴ تهران برگزار شد .

قاسم منوچهری رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص این مراسم، اظهار داشت: در این اختتامیه، اعضای شورای معاونان کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، جمعی از اولیای دانش‌آموزان، مدرسان آموزش خانواده و ۵ نفر از مدیران مدارس مناطق مختلف آموزش و پرورش تهران حضور داشتند و پنجمین جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور ۲۰ دستگاه عضو، در این مدرسه تشکیل شد .

وی افزود: نمایشگاهی از آثار دانش‌آموزان در ادوار جشنواره «نوجوان سالم» در کنار بروشورها و مطالب تولید شده با این موضوع، در این مدرسه به نمایش گذاشته شد .

منوچهری اضافه کرد: آموزش و توانمندسازی ۳ گروه مخاطب شامل والدین، دانش‌آموزان و کارکنان آموزش و پرورش در کارگاه‌های آموزشی با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ایجاد نهضت فرهنگی با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای تولید محتوای مرتبط از برنامه‌هایی بود که در مدارس شهر تهران در این هفته برگزار شد .

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هفتمین جشنواره نوجوان سالم در راستای نهضت فرهنگی برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی امسال برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار تا بهمن‌ماه است .

وی ادامه داد: پس از اقدامات پیشگیرانه و توانمندسازی دانش‌آموزان، خانواده‌ها و کارکنان مدرسه، یکی دیگر از وظایف ما شناسایی دانش‌آموزانی است که دچار آسیب‌های اجتماعی شده‌اند و ارائه مشاوره و نهایتاً معرفی آنها به مراکز مشاوره است .

منوچهری در خصوص فعالیت‌های این اداره در خصوص آسیب‌های شایع بین دانش‌آموزان از جمله خشم و اعتیاد، بیان داشت: کلاس‌های کنترل خشم و هیجان و آموزش مهارت «نه گفتن» برای دانش‌آموزان دختر و پسر در مدارس برگزار می‌شود، اما در حوزه آسیب‌های اجتماعی آن چیزی که مهم است تداوم آموزش‌هاست و اینکه خانواده و دانش‌آموز با مدرسه همکاری کرده و هماهنگ با آن گام بردارند .

خاطرنشان می کند مسئولان و مدعوین حاضر در مراسم از نمایشگاه برپا شده و همچنین کارگاه های آموزشی که با موضوعاتی چون سواد رسانه ای، بررسی و بیان اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیرامون پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آموزش مهارت «نه» گفتن ویژه دانش آموزان و … با  مختلف در این مدرسه برگزار شده بود، بازدید کردند.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی