امروز

چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۱:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: در کشور گرایش بیشتری به سمت دوره‌هایی که بتوان بر اساس آن راحتتر مدرک کسب کرد, وجود دارد و امسال از ۵۵۰ هزار ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی تنها ۱۵۰ هزار ظرفیت تکمیل شد.

به گزارش فانوس به نقل از  تسنیم, محمدحسین امید در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در سالن اجلاس سران اظهار کرد: در کشور گرایش بیشتری به سمت دوره‌هایی که بتوان بر اساس آن راحت‌تر مدرک کسب کرد, وجود دارد و امسال از ۵۵۰ هزار ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی تنها ۱۵۰ هزار ظرفیت تکمیل شد.

وی افزود: ۲۵ ساال ز تاسیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی می گذرد و این دانشگاه دارای ۸۵۰ مرکز و بیش از ۸۰۰ رشته تخصصی مهارتی است.

امید ادامه داد: مراکز دانشگاه علمی کاربردی نیازمند کمک هستند تا دانش آموزان به تحصیل در دوره‌های مهارتی گرایش پیدا کنند.در این دانشگاه بالغ بر ۶۰۰ برنامه تک درس و تک پودمان و ۸۰۰ برنامه درسی در حال تدریس است که تمام این برنامه‌ها مطابق با نیازهای کشور تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی دارای برنامه راهبردی است که بر اساس آن فعالیت می‌کند, افزود:مأموریت‌گرایی، ارتقای کیفیت و به روزرسانی منابع درسی از اولویت‌هاست.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۶ قرار است ۲۰۰  میلیارد تومان اعتبار برای کمک به مراکز این دانشگاه اختصاص یابد.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی