امروز

چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۶:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

برکسی پوشیده نیست که وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم ترین و شاید مبنایی ترین وزارتخانه در همه ی دولتهاست و اگر بخواهیم به نقد و بررسی عملکرد وزیری بنشینیم شاید این مدت کوتاه ، چنین وزارتخانه عریض و وطویل را بایسته نباشد. حدود دو ماه از روزی که جناب آقای دکتر بطحایی به کسوت وزیر اموزش و پرورش درامده اند میگذرد؛ امادر همین زمان اندک می توان شاخصه هایی را یافت که بیانگر کاردانی و اشراف وزیر بر حیطه ی کاری خودش است و ما را به تایید این نکته رهنمون می کند که خدمات درخوری که در این چند روزه در این وزارت خانه اتفاق افتاده که در نوع خود کم سابقه است و تنها از ژنرالی ساخته است که در سلسله مراتب همان نهاد برکشیده شده و بر مصدر نشسته باشد.

۱-حضور مسولانه و عکس العمل سریع در کنار حادثه دیدگان و بازماندگان اتوبوس دانش آموزان هرمزگان والزام تمامی مسولین ذی ربط در بررسی و حضور و پیشگیری از اتفاقات اینچنینی که منجر به صدور بخشنامه ی ممانعت از تردد شبانه اتوبوس های اردوی دانش آموزش شد.
۲- تجمع فرهنگیان معترض به مسکن مهر فرهنگیان مبارک اباد اصفهان یکی دیگر از آزمون های وزیر منتخب بود، فارغ از اصل قضیه ، نحوه برخورد نیروهای تحت امر وزیر ( حراست و اداره کل دفتر وزارتی) و پیگیریهای شخص ایشان در نوع خود کم نظیر بود. و باید مورد ستایش قرار گیرد.در این مورد باید گفت نحوه ورود و برخورد با معترضین و پیگیری قضیه که منتج به الزام دستگاه مورد نظر به اجرای تعهدات و احقاق حقوق فرهنگیان شد؛ باید بوسیله منتقدین و فرهنگیان دیده شود.
۴- تشکیل کارگروه آموزشی ویژه اهل سنت، اقدامی در خور و موجب وفاق ملی و رضایت بخش کثیری از شهروندان کشور از فرایندهای آموزشی خواهد بود.
۵-حذف تبلیغات زائد در استانها و مراسم وزارتی و شخصی که به نوبه ی خود اقدامی در خور محسوب می شود.
۶- حذف خودروههای ناایمن از سرویس های مدارس یکی دیگر از اقدامات وزارت آموزش و پرورش بود.
۷- اقدامات لازم جهت پرداخت ۳۳۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان از این هفته که این حجم از پرداخت درجا و نوع خود کم سابقه است.
۹-اقدامات فوری برای کودکان بازمانده از تحصیل وفاقد برگه های هویت و دانش آموزان میهمان افغانستانی و ……
اقداماتی از این دست که در این مدت کوتاه به منصه ی ظهور رسیده است نشان از درایت دولت تدبیر و امید در انتخاب و معرفی این وزیر توانمند و مشرف بر حوزه آموزش دارد که می بایست سرلوحه ی انتخاب دیگر مسولان نیز در حیطه ی کاریی شان شود.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی