امروز

چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۱:۱۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش فانوس به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, عصر امروز نشست صمیمی منتخبین شوراهای دانش آموزی مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران با مهندس باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

در این دیدار که در محل سالن کنفرانس اداره کل و با حضور  محمد روزبهانی مشاور مدیر کل در امور جوانان آموزش و پرورش شهر تهران و دانش آموزان منتخب شوراهای دانش آموزی برگزار گردید , نمایندگان شوراهای مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران در فضای صمیمی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف آموزشی و پرورشی پرداختند.

در ابتدای این جلسه که بیشتر زمان آن اختصاص به دانش آموزان منتخب برای اظهار نظرات آنها قرار داده شده بود, آقایان و خانم های حاضر در یک جو سرشار از حس تعلق و مشارکت, پیرامون موضوعات مختلف من جمله نحوه تدریس و ویژگی معلمان , درونی سازی ارزشها در دانش آموزان , ایجاد تفکر دینی و نهادینه کردن آرمان های انقلاب . پاسخگویی به شبهات دانش آموزی , ارتباط با موسسات فرهنگی , توانمند سازی دانش آموزان در زمینه اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

همچنین برخی از این نمایندگان با اشاره به دوری از حافظه محوری و تقویت زمینه مسئولیت پذیری و تمرین مشارکت بر پرهیز از فرمایشی شدن شوراهای دانش آموزی تاکید نمودند و خواستار آسیب شناسی و شناسایی نقاط ضعف و قوت فعالیت های دانش آموزی شدند.

بومی سازی اهداف و وظایف شوراها, برگزاری کلاسهایی در خصوص تفکر رسانه ای, توجه به امور مشاوره ای و استعدادیابی و ایجاد انگیزه در مدارس, آشنا نمودن دانش آموزان با رفتار های پرخطر و شناساندن جایگاه شوراهای دانش آموزی و مجلس دانش اموزی, تقویت فضای پژوهش در مراکز آموزشی , کرسی های ازاد اندیشی و  توجه به رشته های هنری, فنی و حرفه ای و تربیت بدنی موضوعات دیگری بود که توسط حاضرین در این جلسه مطرح گردید.

در ادامه این نشست, باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه, بر پرهیز از تربیت تک بعدی دانش آموزان تصریح نمود و خطاب به دانش آموزان حاضر با اشاره به پرسش مهر ریاست جمهور, دکتر حسن روحانی اظهارداشت: یکی از نقاط قوت این جلسه اظهار نظرات مخالف و بیان دیدگاه های متفاوت از جانب شما و تحمل نظرات دیگران است. نکته ای که به عنوان پرسش مهر امسال نیز مطرح شده است.

باقری آموزش و پرورش را مهمترین نهاد در کنار خانواده عنوان نمود و بر آموزش مهارت های زندگی به آینده سازان انقلاب اسلامی تاکید کرد.

وی توجه به اصل تربیت را در خانواده , جامعه , مدرسه و رسانه ها بسیار مهم تلقی نمود و اضافه کرد: اگر رکن خانواده دچار آسیب شود, بر جامعه تاثیر خود را خواهد گذاشت. راه برون رفت از مشکلات توجه به نهاد خانواده و مدرسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نقش آموزگاران را بی بدیل قلمداد نمود و با اشاره به اینکه در مدرسه تاثیرپذیری دانش آموزان از گروه همسالان بسیار زیاد می باشد گفت: کشورهای که امروزه توسعه یافته شده اند و دارای وضعیت خوبی از لحاظ اقتصادی هستند بر روی آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری کرده اند.آموزش و پرورش عامل مولد سرمایه های ارزشمند انسانی است.

عباسعلی باقری یکی از اهداف این نشست را قرار گرفتن در حال و هوای فضای فکری دانش آموزان منتخب و پرهیز از اتخاذ تصمیمات انتزاعی و دور از واقعیت بیان نمود و خواستار آن شد تا نمایندگان شوراهای دانش آموزی شهر تهران با ارائه پیشنهادات و راه حلهای خود به بهبود فعالیت ها و امور آموزشی و پرورشی در مدارس کمک نمایند.برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی