امروز

سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۷:۳۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

وزیر آموزش و پرورش گفت: سید محمد بطحایی وزیر پیشنهادی برای این وزارتخانه بهترین گزینه برای مجموعه آموزش وپرورش است و امیدوارم با همکاری فرهنگیان، سکان هدایت این وزارتخانه را برعهده گیرد.

به گزارش فانوس به نقل از  ایرنا، فخرالدین دانش آشتیانی روز شنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی برگزار شد ، اظهار کرد: مهم نیست چه سمتی داریم، مهم شناساندن جایگاه رفیع آموزش و پرورش به جامعه است.
وی افزود: در مدت مسئولیتم همواره تلاش کردم نقش کلیدی آموزش و پرورش را برای مسئولان تشریح و اهمیت آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور را تبیین کنم که البته این وظیفه از وظایف تک تک فرهنگیان است.
دانش آشتیانی تصریح‌ کرد: دولت باید به جایگاه رفیع آموزش و پرورش بیش از پیش اهمیت و حمایت خود را از این وزارتخانه افزایش دهد، با انتخاب یک وزیر، مشکلات و چالش های موجود حل نخواهد شد، وحدت و یکپارچگ ، همه مسئولان می تواند مشکلات آموزش و پرورش را رفع سازد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: در مجموعه آموزش و پرورش باید سعی شود مدیران با مسائل درگیر شوند و با مشارکت تمامی فرهنگیان در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها، زمینه را برای حل چالش ها فرهم کنند.
وی ادامه داد: مشارکت فرهنگیان در تصمیم‌ سازی، نیازمند تغییر ساختار کنونی است، به عبارتی رشد و تعالی در آموزش و پرورش اتفاق نمی افتد مگر آنکه با مشارکت همه افراد در حل و فصل مسائل موجود آموزش وپرورش انجام پذیرد.
دانش آشتیانی بیان کرد: یکی از چالش های آموزش وپرورش، تمرکز در تصمیم گیری‌ها بود که در مدت وزارت اینجانب تلاش شد با تمرکز زدایی و تفویض اختیار به استان ها، تصمیم گیری درکف مدرسه صورت گیرد و حوزه ستادی وزارتخانه تنها سیاست های کلی را مشخص کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی ضمن تبریک به بطحایی به عنوان گزینه انتخابی رئیس جمهوری برای دولت دوازدهم گفت: بطحایی از بدنه آموزش و پرورش است و برای مجموعه آموزش وپرورش ساخته شده، امید است با همکاری فرهنگیان، سکان هدایت این وزارتخانه را برعهده گیرد و با توجه به سختی کار در این وزارتخانه، آرزوی توفیق وسرافرازی برای او دارم.
دانش اشتیانی در روزهای پایانی خدمت خود در آموزش و پرورش، خدمت در این وزارتخانه را بهترین نوع خدمت در راه خدا دانست و افزود: از همه معاونان، مدیران وسایر افرادی که در این مدت همکاری داشتند،‌ تشکر و به خاطر کمبودها و نواقص، طلب بخشش دارم.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی