«امیر فرشیدپور» در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز با تیتر «یکه تازی تیم مشکوک آموزش و پرورش و قلع و قمع فعالان ستاد روحانی» نوشت:

امسال و در ایام تبلیغات انتخاباتی، دولت و شخص رییس جمهور مورد هجمه‌های فراوان قرار گرفته بودند و جز جمعی بسیار محدود از مدیران آموزش و پرورش کسی به شکل علنی و مؤثر از دولت حمایت نمی‌کرد. بسیاری از دوزیستان آموزش و پرورش در محافل خاص سنگ «دولت کار و کرامت» را به سینه می‌زدند. سکوت و بی تحرکی عجیبِ دستگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش موجب شده بود تا این نهاد به پاشنه آشیل دولت و برگ برنده‌ی مخالفان تبدیل شود. با این وجود این روزها شاهد قلع و قمع همان معدود نیروهای طرفدار دولت و یکه تازی تیمی مشکوک و هماهنگ هستیم که در واپسین روزهای مدیریت خود برای تبدیل آموزش و پرورش علی الخصوص اداره کل شهر تهران به پایگاه سیاسی و اقتصادی خود شبانه روز تلاش می‌کنند.

این تیم به شکلی حساب شده چهره‌های بومی و عمدتاً اصلاح طلب آموزش و پرورش را یکی پس از دیگری در رسانه‌ها تخریب می‌کنند و زمینه‌های ذهنی برای جایگزینی آنها با نیروهای مورد نظر خود را فراهم می‌آورند. اعضای این تیم متشکل از برخی مدیران ستادی مدعی اصلاح طلبی، برخی مدیران سابق آموزش و پرورش شهر تهران، خبرنگاران رسانه‌های عمدتاً اصولگرای متصل به روابط عمومی و تعدادی از یادداشت نویسان و فعالان تلگرامی است که البته لایه بندی مشخصی در میان خود دارند و برخی نیروهای اجرایی آنها از پشت پرده تیم اطلاع چندانی ندارند.

هدف مشخص این افراد تبدیل آموزش و پرورش به پایگاه اقتصادی و نیز منبع تغذیه‌ی سیاسی و ابزار کادرسازی برخی احزاب است و خط کشی خودی و غیر خودی را به شکلی سختگیرانه میان خود و دیگر اصلاح طلبان رعایت کرده و حتی اکثر مدیران اصلاح طلب سابق و فعلی آموزش و پرورش از گزند این تیم در امان نمانده‌اند. در روزهای اخیر تعدادی از مدیران اصلاح طلبِ شناخته شده و فعال در ستادهای آقای روحانی توسط اتاق فکر این تیم مشکوک از سمت‌های خود برکنار شده‌اند. این نیروها به شکل شبانه روز در انتخابات ریاست جمهوری برای پیروزی آقای روحانی فعالیت کرده‌اند و احدی در اصلاح طلبی آنها شک و شبهه‌ای نداشته و از مدیران خوشنام و متخصص در حوزه کاری خود بوده‌اند.

اینکه این تیم تا کجا یکه تازی خواهد کرد و بدنه‌ی ستاد و مدیران خوش نام آموزش و پرورش تا چه زمانی در برابر تخریب‌ها و اقدامات ایذایی آنها صبر و مدارا خواهند کرد، مشخص نیست اما آنچه روشن است، انتخاب سیاست زمین سوخته و حفظ منافع اقتصادی در شهر تهران از برنامه‌ای این گروه است.

دیدگاهها

دیدگاه ها (۲ دیدگاه)

 1. علی بهرامی

  سلام
  جواب زیر را طبق قانون رسانه بعنوان جوابیه مطلب بالا لطفاً کار فرمایید:

  سلام
  ادب و احترام

  عطف به یادداشت مندرج در سایت فانوس و انصاف نیوز با عنوان «یکه تازی تیم مشکوک آموزش و پرورش» به منظور تنویر افکار مخاطبان محترم، توضیحاتی به اطلاع می رسد:
  ۱. نگارنده تحت نام «امیر فرشیدپور» با حمایت افرادی که هویت آنان کاملاً معلوم و مشخص است به بهانه انتخابات ریاست جمهوری و ادّعای طرفداری از دولت با زدن نعل وارونه اتهامات بی پایه و اساسی را با واژگانی سخیف و غیراخلاقی به مدیران محترم ستادی این وزارتخانه و اداره آموزش و پرورش شهر تهران وارد نموده است که البته جای بسی تأمل و تأسف است.
  ۲. در این یادداشت برخی مدیران اجرایی آموزش و پرورش به «عدم حمایت از دولت» در زمان انتخابات ریاست جمهوری متهم شده‌اند که این موضوع خود نشان از عملکرد صحیح مدیران اجرایی در عدم استفاده از موقعیت شغلی و امکانات دولتی وفق مقررات و قوانین در انتخابات بوده است و نگارنده رسماً با سیاست زدگی، قانون گرایی مدیران را به عنوان نقطه ضعف آنان تلقی نموده است.
  ۳. نگارنده، در سایت‌های “انصاف نیوز” و “فانوس” عزل و نصب‌های مدیران اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران را به واحدهای غیرمرتبط که هیچ دخالتی در اینگونه امور ندارند نسبت داده است، بدون آن که به این مهم توجه کند که عزل و نصب‌ها، تابع ضوابط و مقررات اداری و از اختیارات مدیر کل محترم شهر تهران است و ادعای اینکه اداره کل شهر تهران به پایگاه سیاسی و اقتصادی تبدیل شده است، جفا در حق نیروهای خدوم آموزش و پرورش و اتهامی مجرمانه است که حقّ پیگیری حقوقی و قضایی را برای آموزش و پرورش محفوظ می‌دارد.
  در خاتمه باید اذعان نمود که هجمه‌های تخریبی و ایراد اتهامات واهی مخالفان به دولت محترم تدبیر و امید در عزم استوار خادمان مردم در آموزش و پرورش هیچ خللی پدید نمی‌آورد و به حول و قوه الهی امیدوارانه مسیر اعتدال و تدبیر را خواهد پیمود.
  علی بهرامی
  رئیس گروه رسانه روابط عمومی آموزش و پرورش

 2. علی محمدی

  جوابیه این دوستی که خودش را از مسئولان روابط عمومی می داند ، خیلی جالب ست . اولا این چه جور جوابیه نوشتن است که به شکل کامنت زیر مطلب می آید ؟ مگر روابط عمومی اونجا صاحب نداره که اینجوری جوابیه می نویسند؟! دوما انگار بیانیه امنیتی نوشتند و از دست ها و افراد پشت پرده حرف زدند و … !!! و بعد هم در متن یادداشت کسی نگفته از امکانات دولتی استفاده کنید برای حمایت از دولت ! این مدیران دوزیست نمی تونستند آخر هفته ها و یا بغد از ساعات اداری به انتخابا روحانی کمک کنند ؟ ادبیات لمپنی جوابیه هم نکته مهم دیگری است که در شان دستگاه آموزش و پرورش نیست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی