مدیر کل آموزش و پرورش تهران با اشاره به بحران کمبود نیروی انسانی گفت: ۷۱ درصد آموزش و پرورش را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

 به گزارش فانوس   علیرضا کمره‌ای مدیر کل آموزش و پرورش تهران در گفت و گو با  باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با وضعیت نقل و انتقال معلمان عنوان کرد: این مسئله امسال به استان‌ها واگذار شده و با توجه به حجم نیاز و مازاد و نیروهای مازاد این امر اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: چنانچه استان مبدا و مقصد تمایل به این نقل و انتقال داشته باشند کار تحقق پیدا کرده و پس از مراحل اداری نقل و انتقال صورت می‌گیرد که امسال از اول خرداد ماه این مسئله شروع به کار کرده است.
مدیر کل آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه در تهران با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، گفت: امسال بیش از ۴ هزار نفر تا پایان سال مالی ۹۶ بازنشست میَ‌شوند که ورودی آموزش و پرورش کمتر از خروجی آن است.
وی تصریح کرد: از گذشته این باور وجود داشته که نیروهای مازاد در شهر تهران وجود دارد حال آنکه به دلیل تغییر نظام آموزشی و شرایط موجود چنین مسئله‌ای وجود ندارد و چنانچه محدودیت‌های نیروی انسانی برطرف نشود تا ۲ سال آینده تامین نیاز نیستیم.
کمره‌ای با اشاره به اینکه معلمان در فرآیند نقل و انتقال در مناطق ۱۴ تا ۱۹ بیشترین جذب را دارند، اظهار کرد: اغلب افرادی کمه در این فرآیند شرکت می‌کنند خانمها هستند و همین مسئله باعث شده توازن جنسیتی در نیروی انسانی وجود نداشته باشد و آمارها حاکی از ۷۱ درصد خانم‌ها در حرفه معلمی است.
وی تاکید کرد: در جنسیت برادران نیاز به جذب معلم داریم و این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد.
مدیر کل آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه نحوه جذب معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدگان ماده ۲۸ و جبران از طریق حق‌التدریس است، یادآور شد: باید تناسب بین ورودی و خروجی آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

  1. شهراد رزاق پور

    جناب مدیرکل
    باسلام
    کمبود نیروی انسانی فقط به دلیل تغییر سیستم آموزشی نیست بلکه سیستم آموزش و پرورش ضعیف و ناکارآمد است.جنابعالی بهتر است نظری به آموزش و پرورش کشورهای پیشرفته داشته باشید و ببینید در کجای دنیای مدرن بخش اداری نظام آموزشی این قدر طویل و حجیم و ناکارآمد است.در بسیاری از این کشورها اصلا ادارات آموزش و پرورش و ادارات کل که بیشتر بودجه و مزایای وزارتخانه را هم می بلعند اساسا وجود خارجی ندارند و لزومی هم نیست داشته باشند. شما با این دستگاه عریض و طویل اداری حتی یک انتقال ساده را هم نمی توانید بدون دردسر انجام دهید.جنابعال حتما اواخر شهریور و اوایل مهرماه موج عظیم همکاران سرگردان در اداره کل و ادارت مناطق را دیده اید.فراموش نکنید در قرن ۲۱ هستیم و در اکثر نقاط دنیا کارها با رایانه حل و فصل می شود.تنها راه نجات آموزش و پرورش حذف اکثر ادارات و هدایت کارمندان آن به مدارس است.مطمئن باشید با مکانیزه کردن یک اداره و استفاده از نیروهای کارآمد به جای دوستان و آشنایان ناوارد می تواند پاسخگوی تمام فرهنگیان استان تهران باشد.فقط کافی است نگاهی به آموزش و پرورش کشورهای پیشرو و قدری هم عزم و اراده قوی داشته باشید. روزخوش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی