امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۹:۲۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

سرپرست دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیای وزارت آموزش وپرورش گفت: رویکرد اصلی وزارت آموزش و پرورش درحوزه حمل و نقل دانش آموزی مبتنی بر نگاه تربیتی است.

به گزارش فانوس به نقل از  پانا، نورعلی عباسپور در اولین جلسه ساماندهی حمل و نقل دانش آموزان سال تحصیلی ۹۷-۹۶  که با حضور مدیر عامل و کارشناسان اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به نمایندگی از وزارت کشور برگزارشد، بر ضرورت هدایت، حمایت و نظارت بر فعالیت ها و برنامه های حمل و نقل دانش آموزان تأکید کرد و افزود: رویکرد اصلی وزارت آموزش و پرورش در موضوع حمل ونقل دانش آموزان مبتنی بر نگاه تربیتی است و به نیابت از اولیا در حوزه حمل و نقل دانش آموزان  فعالیت کرده و تلاش می کند دغدغه ها و نگرانی های آنان را دراین زمینه رفع کند.

وی ادامه داد: موضوعاتی نظیر نرخ خدمات مصوب حمل و نقل، استاندارد بودن خودروها، رعایت نکات ایمنی برای تأمین امنیت تربیتی، روانی و جسمی دانش آموزان وصلاحیت حرفه ای رانندگان و….. از دغدغه های والدین است که برای از بین بردن آن در کنار تلاش های ستادی با تکیه بر توانمندی والدین از مشارکت فکری، مشورتی، تخصصی و مهارتی آنان برای همکاری در کنترل فرآیندها و نظارت بر فعالیت های حمل و نقل دانش آموزان استفاده می شود.

سرپرست دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا خاطرنشان کرد: ساماندهی سرویس های دانش آموزی، مبتنی بر تأمین خدمات رفت و آمد قانون مند و استاندارد با تکیه بر تعامل بین بخشی و برون بخشی نیروها،تأمین خودروهای استاندارد و منابع انسانی آموزش بخشی از اهداف این جلسه است.

وی با بیان اینکه ایجاد سامانه ملی، تهیه محتوای آموزشی با موضوع فرهنگ ترافیک و تبیین شرح وظایف و نقش دستگاه های ذی ربط از برنامه های پیش بینی شده آموزش وپرورش است، تصریح کرد: به منظور نظارت بر فرآیندهای رفت و آمد دانش آموزان شامل رعایت نرخ کرایه، صلاحیت رانندگان و هم چنین معاینه فنی خودروها بازدیدهای میدانی با مشارکت اتحادیه تاکسیرانی های شهری و کشوری از مدارس شهر تهران و فرآیند های مربوط به حمل و نقل دانش آموزان در دست انجام است که به تدریج در سایر استان ها نیز عملیاتی خواهد شد.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تازه های سایت

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی